3 dôvody prečo cvičiť priebežne počas roka a nie len pred letom

Autor: Karol Berta | 15.6.2015 o 22:56 | (upravené 16.6.2015 o 13:08) Karma článku: 5,57 | Prečítané:  1787x

Uuuf, celkom dlhý nadpis môjho nového blogového článku. Často sa stretávam s ľuďmi vo svojom okolí, ktorí cvičia iba pred letom. Cieľ je jasný - DOVOLENKA! Veď nechcem predsa vyzerať ako hroch, alebo tuleň na tej pláži! 

Tento prístup k cvičeniu sa mi všeobecne nikdy nepáčil. Myslím si, že je to veľmi obmedzený prístup k cvičeniu. Cvičiť iba kvôli dovolenke? Dnes v tomto článku vám napíšem tri dôvody prečo cvičiť priebežne počas roka a nie len pred dovolenkou. 

Bod číslo 1: Zvoľte si lepší cieľ

Zvolte si lepší cieľ, ako len vyzerať o trošku lepšie na dovolenke. Množstvo ľudí  na poslednú chvíľu (pár mesiacov) pred letom zháňa osobného trénera, aby zhodilo zopár kíl z podkožného tuku, nech na pláži vyzerajú k svetu. Ale za ten čas ani toľko toho nespálíte, na dovolenke sa opäť prežeriete ("veď som na dovolenke veď čo...") a po dovolenke ste tam kde ste boli, možno aj horšie... A teraz si predstavte, keby ste cvičili priebežne počas celého roka. Systematicky, pod vedením osobného trénera, s disciplínou... Neznie to lepšie?! Samozrejme,že ÁNO! Zvoľte si lepšie ciele ako napríklad: zhodiť väčšie množstvo tuku s väčším časovým odstupom, zmeniť svoj životný štýl, naučiť sa lepšie stravovať, nabrať a skvalitniť svalovú hmotu, začať zdravšie - športovo žiť... Tích cieľov je množstvo a oveľa lepších. Stačí si len jeden (prípadne viac)  určiť.

 

Bod číslo 2: Realizácia

Nepoľavujte za nič na svete! Je množstvo prekážok, ktoré sa nám postavia do cesty kým prídeme do cieľa. Ale bez tých prekážok by to bolo predsa až príliš jednoduché a robil by to každý! Stále si pripomínajte váš vytúžený cieľ a robte všetko preto, aby ste ho dosiahli. Počúvajte vášho trénera, mentora, ktorý sa vám snaží pomôcť a uvidíte, že výsledky sa dostavia. Čím budete disciplinovanejší tým rýchlejšie prídete do vytúženého cieľa. Keď máte problém, alebo slabšiu chvíľu, tak sa obráťte na vášho trénera! Veď si ho platíte a pokiaľ mu naozaj ide o to pomôcť vám, tak vás určite s radosťou podporí, namotivuje a pomôže zdolať aktuálnu prekážku. 

 

Bod číslo 3: Cieľ!

A sme tu! Dokázali ste to! Určili ste si cieľ, tvrdo za ním išli, rok (prípadne viac) ste makali a vyplatilo sa. Teraz sa nemusíte báť na poslednú chvíľu zháňať osobného trénera, aby vám čo najrýchlejšie pomohol zhodiť tie nadbytočné kilá. Takto to má byť! Cvičiť priebežne počas roka, správne sa stravovať, disciplinovane k tomu pristupovať, snažiť sa zostať motivovaný, prekonávať prekážky a do cieľa určite prídete a budete na seba hrdý! 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Za hladomorom nie je len príroda, ale najmä ľudia

OSN po šiestich rokoch znovu vyhlásila hladomor. Okrem Juhosudáncov môže byť v ohrození až dvadsať miliónov ľudí.

PLUS

Mnohí mlčia, on nie. Služba vlasti z neho spravila lovca ľudí

Tóth tvrdí, že si z vojenčiny priniesol domov traumu.

EKONOMIKA

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, Cargo neuspelo

Štátny prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo.


Už ste čítali?