4 TIPY ako si udržať formu aj po lete

Autor: Karol Berta | 14.10.2016 o 10:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  235x

Leto je už dávno za nami a mnohým cvičencom, či už rekreačným, alebo výkonnostným začína horšie obdobie, nakoľko vonku už nie je možného toľkého pohybu... To je ale OMYL! Je množstvo alternatív, ako si udržať formu aj na jeseň!

"Zlé počasie, chladnejšie počasie, ostrejší vzduch..." - VŠETKO iba výhovorky! Samozrejme uznávam, že napríklad také plávanie v teplom počasí je lepšie ako na preplnenej plavárni a korčuľovanie a iné pohybové aktivity je príjemnejšie vykonávať keď je o pár stupňov viac. No keďže máme sychravé počasie (a nič s tým neurobíme), to ešte neznamená, aby sme presedeli doma celú jeseň a prípadne ešte aj zimu! 

Dnes Vám teda spíšem zopár TIP-ov, prípadne Vás inšpirovať, ako si udržať optimálnu váhu, aj počas chladnejších dní a pritom si užívať aj jesenné radovánky a chute. 

 

1.TIP - Majte prehľad to čo konzumujete!

Jeseň je takým akoby obdobím koláčikov, kávičiek (a to nerátam hodových slávností a vinobraní...jarmokov) a kaviarne a podniky sa radujú! Ale všetko je to iba na Vás! Môžete sa tomu úspešne vyhnúť - stačí mať iba pevnejšiu vôľu, prípadne siahnuť po alternatíve. Preto, ak vám teda záleží ostať vo forme, usporiadajte si systém stravovania tak, aby ste sa zbytočne nevyjedli, ale pritom sem tam si dopriali. Skúste osloviť nejakého osobného trénera, prípadne výživového poradcu, aby Vám nejaký takýto alternatívny systém stravovania  a teda jedálníček nastavil. Prípadne sa snažte kontrolovať a nevyužite každú jednu príležitosť dať si vysoko kalorický koláč, alebo iné nezdravé jedlo. 

 

2. TIP - Na čerstvom vzduchu sa úžasne športuje!

Aj na jeseň sa veľmi dobre a efektívne dá pohybovať a vykonávať rôzne športové aktivity. A navyše, vzduch je teraz oveľa čistejší, ako v lete. Nie je tak dusno a vy sa tak počas vykonávania pohybovej aktivity netrápite s dýchaním, neupotíte sa k smrti a pod. Jediné na čo si treba dávať pozor, je aby ste boli kvalitne teplo oblečení. Skúste si dať jesenný beh v lese, prípadne bicyklovanie... Turistika je tiež veľmi dobrou alternatívou k pohybu. Korčuľovanie sa dá vykonávať ešte pokiaľ  príliš neprší. Ako som však písal - dobre sa oblečte a ide sa na to! A ten úžasný pocit, keď si po kvalitnom športovom výkone doprajete kúpeľ vo vyhriatej vani, s čajom na regeneráciu - to je jednoducho na nezaplatenie! 

 

3. TIP - Využite fitness centrum

Síce sa fitness centrá plnia, no na jeseň má množstvo fit centier rôzne akcie a zľavy. Pokiaľ vonku prší, alebo je pre Vás príliš chladné počasie, tak presuňte svoje športové aktivity do posilovne. V posilovni si nájdete tiež širokú ponuku tipov tréningov. Od klasického posilovania, boxu a bojových športov cez crossfit a kruhové tréningy až po obyčajné kardio na stroji. Stačí si len vybrať čo by Vás bavilo a čo by ste s chuťou radi vykonávali. Väčšie fitness centrá ponúkajú na výber skutočne široký záber druhov pohybu ako aj spinning, jóga, pilates, aerobik, zumba a iné... Taktiež pokiaľ sa aj napriek širokým ponukám nedokážete donútiť k cvičeniu, tak stále máte možnosť využiť služby osobného trénera, ktorý Vás a teda aspoň by mal motivovať k pravidelnému cvičeniu. Myslím si, že skutočne si každý obľúbenec športu príde na to svoje.

 

4. TIP - Majte prehľad o svojich telesných proporciách!

Stroj InBody 230 -  je strojom, ktorý Vám odmeria množstvo telesných proporcií, akými disponujete. V každom lepšom zdravom štúdiu už takýto stroj majú. Odmeria Vám percento podkožného tuku, množstvo svalstva, koľko vody v tele máte a pod... Skúste sa odmerať, prípadne pravidelne navštevovať takéto zariadenie a motivujte sa tak a kontrolujte, aby ste sa neustále hýbali a aby ste zbytočne nepriberali. Výsledky vám pri pravidelnej frekvencií ukážu ako sa vaše telo pohybuje a mení. Vás to môže len a iba motivovať k tomu, aby ste nevyzerali ako guľky a pravidelne vykonávali nejakú športovú aktivitu, ktorá Vás teší  napĺňa.

 

Takže nezúfať zo zlého počasia a tešte sa aj z počasia, ktoré nám toto jesenné obdobie ponúka! Predsa každé ročné obdobie je niečim charakteristické a výnimočne a ponúka sezónne športové aktivity. Inšpirujte sa mojimi radami a určite neoľutujete! 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.


Už ste čítali?